Dziś jest 29 Czerwiec 2022 imieniny obchodzi: Benita, Piotr, Paweł - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

Stowarzyszenie Rodzin Nazaretańskich
Stowarzyszenie Rodzin Nazaretańskich
Stowarzyszenie Rodzin Nazaretańskich realizuje w swoich założeniach dążenie do świętości. Ideałem dla członków Ruchu jest Chrystus żyjący w Świętej Rodzinie, który ?był poddany? Matce Bożej i św. Józefowi przez trzydzieści lat swojego ziemskiego życia. Swoje życie duchowe Ruch Rodzin Nazaretańskiech pragnie budować na fundamencie Słowa Bożego w duchu nauczania Kościoła. Podstawą formacji są rozważania oparte na przemyśleniach założyciela ks. Tadeusza Dajczera. Wykorzystywane jest również nauczanie św. Jana od Krzyża, św. Teresy Wielkiej. Poprzez dzielenie się słowem realizujemy naszą osobistą drogę do świętości.

Bardzo istotnym elementem formacji duchowej jest stałe spowiednictwo i kierownictwo duchowe, które jest ważną pomocą w pokonywaniu trudnych etapów życia wewnętrznego.

Ruch Rodzin Nazaretańskich składa się z właściwych członków, którzy wybierając swego kierownika duchowego, zobowiązują się do pracy nad własnym udoskonaleniem i do pełnego włączenia się w specyficzne dla Ruchu kierunki działania, oraz osób związanych w sposób nieformalny, które korzystają z jego duchowości, ale nie podejmują intensywnego działania w ramach jego struktur. Ruch jest otwarty na nie tylko na zadeklarowanych jego członków, ale również na tych, którzy pragną czerpać z jego duchowości. Statut Ruchu Rodzin Nazaretańskich diecezji Radomskiej został zatwierdzony przez ks. Bp. Edwarda Materskiego 7 października 1996 roku.Grupa liczy ok. 30 osób. Należą do niej dorośli, młodzież i dzieci. Spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej (dorośli godz. 18.30), (młodzież w poniedziałek o godz. 16.00). Dzieci swoje spotkania mają w soboty o godz. 10.00. Opiekunem grupy jest ks. Grzegorz Jędrzejczyk. Wszystkich chętnych zapraszamy!
Dodano: 12 października 2010
Przez: Tomek
Copyright © Parafia pw św. Bartłomieja w Opocznie 2008 - 2022. Projekt i wykonanie - ITCserwis.pl