Dziś jest 21 Marzec 2019 imieniny obchodzi: Lubomir, Benedykt, Mikołaj - Pierwszy dzień wiosny

Kolędowanie w Karwicach, 20.01.2019 r.

Kolędowanie w Karwicach
20 stycznia 2019 r.Jednym z najpiękniejszych zwyczajów okresu bożonarodzeniowego jest śpiewnie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem, jak naród polski. Większość z nich to utwory, których autorów darmo szukać wśród znanych poetów. Wszystkie one jednak zachwycają niezwykłym pięknem i inspirują do wciąż nowych wykonań. Tak też było wieczorem w niedzielę 20 stycznia br., kiedy to w kaplicy w Karwicach rozbrzmiewały utwory stare i nowe pobudzając słuchaczy do zadumy, a często osobistego zaangażowania.
Wszystkim wykonawcom jak i uczestnikom tego kolędowania serdecznie dziękujemy.

Otwórz wiadomoć i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 27 styczeń 2019
Przez: AK
13.01.2019 r., Koncert kolęd i pastorałek w Karwicach


Dodano: 11 styczeń 2019
Przez: AK
Boże Narodzenie w Karwicach, 25.12.2018 r.

Boże Narodzenie w Karwicach
25 grudnia 2018 r.Jezusa narodzonego wszyscy witajmy,
Jemu po kolędzie dary wzajem oddajmy.
Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło,
Skłaniajmy swe czoło Panu naszemu.

Przyjmij Jezu na kolędę te nasze dary,
Przyjmij serca, dusze nasze za swe ofiary.
Byśmy kiedyś w niebie posiąść mogli Ciebie
Posiąść mogli Ciebie na wieki wieków.

Niech Jezus rodzący się w Betlejem nieustannie rodzi się w naszych sercach i hojnie nam błogosławi w zbliżającym się Nowym Roku.

Otwórz wiadomoć i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 30 grudzień 2018
Przez: AK
Święty Mikołaj w Karwicach, 9.12.2018 r.

Święty Mikołaj w Karwicach
9 grudnia 2018 r.Stało się już tradycją, że z inicjatywy Świetlicy Wiejskiej w Karwicach oraz pomocy księży z parafii św. Bartłomieja w Opocznie w pierwszą lub drugą niedzielę grudnia pobliską kaplicę odwiedza św. Mikołaj, który obdarowuje najmłodsze dzieci słodkimi prezentami.
W tym roku takie wydarzenie miało miejsce 9 grudnia 2018 r., kiedy to po niedzielnej mszy św. do kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przybył św. Mikołaj. Pojawienie się staruszka z białą brodą w charakterystycznym czerwonym stroju poprzedzone było radosnymi okrzykami dzieci, które przy piosence „Święty Mikołaju, dzieci już czekają” nawoływały Świętego. Gdy wyczekiwany gość stanął w progu drzwi, na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i zadowolenie, a na niektórych malował się strach. Zanim św. Mikołaj zasiadł na przygotowanym dla niego krześle, przywitał się z rodzicami i dziadkami, wypytując czy ich pociechy były grzeczne i zasłużyły na prezent. Św. Mikołaj nie oszczędził też dorosłych, zadając im różnego rodzaju pytania, a za dobre odpowiedzi, ku zaskoczeniu wszystkich, rozdawał rzeczowe nagrody, np. lustereczko, wałek do ciasta czy mop, które na pewno przydadzą się w przygotowaniach do świąt.
Radosny Święty zgromadził wokół siebie 48 dzieci, które zachęcał do zaprezentowania piosenek i wierszyków. Milusińscy po wywołaniu przez św. Mikołaja z przejęciem śpiewali piosenki i recytowali wierszyki, a w zamian dostawali paczki ze słodkościami, które przygotowane były z pomocą świetlicowej pani Anny Frączek. Wesoły staruszek cały czas żartował i rozbawiał zarówno dzieci, jak i dorosłych, a całe spotkanie uwieńczone zostało wspólną fotografią. Dziękujemy opiekunowi kaplicy w Karwicach, ks. Grzegorzowi Jędrzejczykowi, za pomoc przy zorganizowaniu spotkania, które wszyscy bardzo miło wspominają i z niecierpliwością czekają na następne. Ale to dopiero za rok ….

Otwórz wiadomoć i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 21 grudzień 2018
Przez: AK
Bal Wszystkich Świętych w Karwicach, 3.11.2018 r.

Młodzi na „Balu Wszystkich Świętych”, 3 listopada 2018 r.Po uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszkach w dniu 3 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Karwicach, na terenie naszej parafii, odbył się bal dla dzieci i młodzieży. Nie był to zwykły bal, ale „Bal Wszystkich Świętych”, który odbył się już po raz czwarty. Wszyscy, którzy przybyli na nietypowy bal, tak jak w roku ubiegłym przekraczali Bramę Nieba, przy której prowadzona była rejestracja świętych. Zarejestrowani uczestnicy balu otrzymywali chmurkę z nazwą świętego, za którego się przebrali oraz informowali o chęci wzięcia udziału w konkursie pt. „Malowany Święty”.

Zabawa rozpoczęła się o godz. 1530 modlitwą i prośbą o wstawiennictwo naszych świętych przyjaciół. Na sali zebrał się cały zastęp aniołów i archaniołów. Oprócz świętych, którzy systematycznie odwiedzają świetlicę w Karwicach, na bal przybyli święci z oazy parafii św. Bartłomieja w Opocznie oraz dzieci z Domu Dziecka z Mroczkowa Gościnnego wraz z siostrą Marleną Malecką. Wśród świętych mężczyzn wyróżniali się: św. Maksymilian Maria Kolbe, Franciszek z Asyżu, Jan Paweł II, Jan Bosko, Roch, Wojciech, Dominik Savio, Augustyn i wielu innych świętych i patronów. Spośród świętych kobiet można było spotkać: św. Barbarę, Ritę, bł. Matkę Teresę z Kalkuty, Jadwigę, Teresę, Weronikę, Zuzannę, Gertrudę, Agatę, Cecylię, Klarę, Adelajdę oraz św. Bernadettę Soubirous, za którą w tym roku przebrała się nasza świetlicowa Anna Frączek. Stroje były przepiękne i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Młodzież oraz najmłodsze dzieci wykazali się pomysłowością i starannością w przygotowaniu przebrania.

Każdy z uczestników balu miał za zadanie krótko zaprezentować swojego świętego, co uhonorowane było brawami publiczności. Dzięki zabawom integracyjnym, przygotowanym przez oazowiczów z Ruchu Światło Życie, wszyscy bawili się znakomicie. Po zabawach przyszedł czas na konkurs koordynowany przez ks. moderatora Centrum Młodzieżowego w Opocznie - Ireneusza Szustaka oraz ks. Tomasza Nobisa, opiekuna młodzieży oazowej. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni.

Dla wszystkich uczestników balu przygotowany został słodki poczęstunek, a po nim wyświetlony został film pt: „Jan Paweł II, Święty uśmiechnięty”. Na balu panowała wspaniała, radosna atmosfera, bo przecież „każdy święty chodzi uśmiechnięty”. Na koniec podziękowaliśmy Panu Bogu za takich świętych, a rodzicom i opiekunom za wspólną zabawę.

Jako młodzi z Ziemi Opoczyńskiej chcemy zaszczepiać w młodym pokoleniu miłość do Boga i Kościoła oraz przesłanie, jakie mają nam do przekazania święci. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy przybyli na tegoroczny nietypowy bal, będący alternatywą dla Halloween, miło spędzili czas i w przyszłym roku również zaszczyca nas swoją obecnością.

Rozwiń wiadomość i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 10 listopad 2018
Przez: AK
Pożegnanie księdza Giemzy, 30.11.2018 r.

Pożegnanie księdza Piotra Giemzy
30 listopada 2018 r.

1. Smutna nas chwila dzisiaj jednoczy
Nasz księże Piotrze kochany
Bo Ty już będziesz z naszej parafii
Do innych wiernych zabrany

2. Niepowtarzalny nasz drogi księże
Przyznamy to wszyscy razem
Ty byłeś u nas dobrym pasterzem
I najlepszym gospodarzem

3. Bo dzięki Tobie nasza kaplica
Rozkwitła jak pączek róży
Niechaj Ci szczęście i dobre zdrowie
W tej nowej parafii służy

4. Mamy nadzieję, że w nowej funkcji
Będzie Ci dobrze i miło
I w tym Przytyku będziesz proboszczem
Jakiego jeszcze nie było

5. A parafianie będą dla Ciebie
Zawsze otwarci i mili
I będą dobrze współpracowali
Tego życzymy w tej chwili

6. Nasza społeczność wielkim szacunkiem
Zawsze będzie Cię darzyła
I z wielkim sercem oraz radością
Będzie Cię u nas gościła

7. Odwiedzaj zawsze naszą „Trójwioskę”
Adamów, Janów, Karwice
Bo przecież każdy dobrze wie o tym
To są piękne okolice

8. Drogi Dziekanie pomóż nam spełnić
Naszego Piotra marzenia
Bo miał zamysły na 3 razy „O”
Niech się kaplica nam zmienia

9. I doczekamy witraży w oknach
I kaplicy ocieplenia
Renowacji naszego ołtarza
To są też nasze marzenia

10. Nasz księże Piotrze my Ci życzymy
Zdrowia i błogosławieństwa
Niech Cię Bóg wspiera w pracy kapłańskiej
Doda Ci siły i męstwa


Nasz drogi księże Piotrze!
Chcemy Ci dziś gorąco podziękować za wspaniałą posługę w naszej parafii oraz za zaangażowanie i pracę, jaką wykonałeś sprawując funkcję opiekuna naszej kaplicy. Jesteśmy Ci wdzięczni za to, że tak starannie wypełniałeś swoje obowiązki i z wielkim oddaniem troszczyłeś się o nasze wspólne dobro.
Dziękujemy za owocną współpracę z ministrantami, scholą, świetlicą w Karwicach, sołectwami i Kołami Gospodyń Wiejskich.
Życzymy, aby parafia, do której zostałeś skierowany, była dla Ciebie nagrodą, a parafianie zawsze byli gotowi do współpracy i otwarci na Twoje pomysły.
Niech w Twojej drodze kapłańskiego posługiwania towarzyszy Ci łaska Boża i moc Ducha Świętego, a Maryja zawsze otacza Cię swoją matczyną miłością i opieką.
Szczęść Boże!

Mieszkańcy Adamowa, Janowa Karwickiego i Karwic

Rozwiń wiadomość i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 07 listopad 2018
Przez: AK

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 Nast�pny >>

Copyright © Parafia pw św. Bartłomieja w Opocznie 2008 - 2019. Projekt i wykonanie - ITCserwis.pl