Dziś jest 29 Czerwiec 2022 imieniny obchodzi: Benita, Piotr, Paweł - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

Boże Ciało w Karwicach, 20.06.2019 r.

Boże Ciało 2019 w KarwicachUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, pot. Boże Ciało – w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu w naszych parafiach oddajemy cześć Chrystusowi obecnemu w Eucharystii i wyruszamy w procesji do czterech ołtarzy.
W kaplicy w Karwicach procesja wyruszyła po zakończeniu mszy św o godz. 1000. Uczestniczyli w niej mieszkańcy Adamowa, Janowa Karwickiego i Karwic oraz przybyli goście. Przy każdym z ołtarzy wsłuchiwaliśmy się w słowa ewangelii i śpiewaliśmy pieśni eucharystyczne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy budowali ołtarze i brali aktywny udział w procesji. Szczególne podziękowania dla dzieci, które z wielkim zaangażowaniem wypełniały swoje funkcje.

Rozwiń wiadomość i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 30 czerwca 2019
Przez: AK
Niedziela Miłosierdzia Bożego w Karwicach

Niedziela Miłosierdzia Bożego w Karwicach
28.04.2019 r.„W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”

Bóg jest Ojcem Miłosiernym. Ta prawda wyznawana od początku przez Kościół została w szczególny sposób przypomniana przez Chrystusa w trakcie objawień udzielonych św. Faustynie Kowalskiej. Jednym z wielokrotnie ponawianych pragnień Pana była wówczas prośba o ustanowienie święta Bożego Miłosierdzia:

„Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. Po chwili powiedział mi Jezus: »Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały«.Dodano: 09 maja 2019
Przez: AK
Wielkanoc 2019 w Karwicach

Wielkanoc 2019 w Karwicach

Wesoły nam dzień dziś nastał,
Którego z nas każdy żądał.
Tego dnia Chrystus zmartwychwstał,
Alleluja, Alleluja!

Radości z faktu, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Niech zmartwychwstały Jezus błogosławi naszą codzienność i dodaje sił do osobistych zwycięstw nad naszą słabością.
Wszystkim mieszkańcom Janowa Karwickiego, Karwic i Adamawa oraz korzystającym z posługi duszpasterskiej w tej kaplicy życzą księża duszpasterze.


Rozwiń wiadomość i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 27 kwietnia 2019
Przez: AK
Droga Krzyżowa w Karwicach, 31.03.2019 r.

Droga Krzyżowa w Karwicach, 31.03.2019 r.W niedzielę 31 marca o godzinie 1500 w kaplicy w Karwicach zgromadzili się mieszkańcy Karwic, Janowa i Adamowa na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po niej wyruszyli na Drogę Krzyżowa po tamtejszej miejscowości i po okolicznych polach.
Podczas drogi śpiewaliśmy pieśni pasyjne mówiące o męce Jezusa i o Jego miłości do człowieka, a poszczególne stacje czytali mieszkańcy tych trzech miejscowości. Poszczególne stacje oznaczone były odpowiednimi obrazami na specjalnych sztalugach.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie wspólnej Drogi Krzyżowej serdecznie dziękujemy.


Rozwiń wiadomość i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 20 kwietnia 2019
Przez: AK
Kolędowanie w Karwicach, 20.01.2019 r.

Kolędowanie w Karwicach
20 stycznia 2019 r.Jednym z najpiękniejszych zwyczajów okresu bożonarodzeniowego jest śpiewnie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem, jak naród polski. Większość z nich to utwory, których autorów darmo szukać wśród znanych poetów. Wszystkie one jednak zachwycają niezwykłym pięknem i inspirują do wciąż nowych wykonań. Tak też było wieczorem w niedzielę 20 stycznia br., kiedy to w kaplicy w Karwicach rozbrzmiewały utwory stare i nowe pobudzając słuchaczy do zadumy, a często osobistego zaangażowania.
Wszystkim wykonawcom jak i uczestnikom tego kolędowania serdecznie dziękujemy.

Otwórz wiadomoć i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 27 stycznia 2019
Przez: AK
13.01.2019 r., Koncert kolęd i pastorałek w Karwicach


Dodano: 11 stycznia 2019
Przez: AK

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 Nast�pny >>

Copyright © Parafia pw św. Bartłomieja w Opocznie 2008 - 2022. Projekt i wykonanie - ITCserwis.pl