Dziś jest 20 Styczeń 2020 imieniny obchodzi: Fabian, Sebastian

Szlechetna Paczka, 11.12.2016 r.

Rejonowy Dzień Wspólnoty
10 grudnia 2016 r.Dnia 10 grudnia w naszej diecezji, w kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Karwicach (parafia św. Bartłomieja w Opocznie) odbył się kolejny Rejonowy Dzień Wspólnoty, który poprowadził ks. moderator Łukasz Białas. W wydarzeniu tym uczestniczyło około 90 osób. Byli to księża, Rodziny Domowego Kościoła oraz młodzież i dzieci Ruchu Światło–Życie.
Uczestnicy obecni podczas tego dnia przyjechali z różnych parafii. Pozwoliło to na wymianę doświadczeń oraz pogłębienie informacji o naszej wierze. Pierwszym punktem naszego dnia była konferencja wygłoszona przez ks. Henryka Dziadczyka. Następnie wszyscy udali się na spotkania w grupach, gdzie każdy mógł podzielić się swoimi przemyśleniami. Kolejnym punktem był namiot spotkania, który poprowadził ks. Marcin Przytuła. Omówiony został fragment Listu św. Pawła. W czasie tego spotkania każdy mógł się wyciszyć i w skupieniu pomyśleć nad własnym życiem. Następnie przyszedł czas na najważniejszy punkt naszego dnia – Eucharystię, którą poprowadził ks. Henryk Dziadczyk, a kazanie wygłosił ks. Łukasz Białas. Była to wyjątkowa msza, ponieważ na koniec wszyscy razem przyjęliśmy Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Ostatnim punktem dnia było Agape, na którym każdy mógł zjeść ciepły obiad i coś słodkiego.

 

Szlachetna Paczka
11 grudnia 2016 r.W tym roku nasza Oaza włączyła się do akcji Szlachetna Paczka. Wszyscy postanowiliśmy, że damy z siebie jak najwięcej. Każdy chciał pomóc. W tydzień przygotowaliśmy wszystkie potrzebne rzeczy i już w piątek zaczęliśmy wielkie pakowanie. Wszyscy dobrze się bawiliśmy. Udało nam się zrobić 12 paczek, które wyglądały bardzo dobrze. W sobotę nasza delegacja zawiozła wszystkie paczki do ogólnego magazynu. Tam zostaliśmy bardzo mile przyjęci. Atmosfera była cudowna, także wystrój i muzyka, które stwarzały niesamowity klimat. Spotkaliśmy tam tylu wspaniałych ludzi, którzy ciągle byli uśmiechnięci i zadowoleni z życia. Mamy nadzieje, że za rok znowu wszyscy się zobaczymy. 

Dodano: 12 grudzień 2016
Przez: AK

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nast�pny >>

Copyright © Parafia pw św. Bartłomieja w Opocznie 2008 - 2020. Projekt i wykonanie - ITCserwis.pl